Udržitelnost

Děláte tolik dobrého nákupem z druhé ruky

Život pro módu není jen online obchod s módou z druhé ruky - chceme jít příkladem v prodeji použitého oblečení.
Je čas na módní revoluci! Říkáme STOP rychlé módě a následujeme cestu pomalé módy pro větší udržitelnost zde v ČR a po celém světě.

Čemu můžete zabránit nákupem použitého oblečení!

Plýtvání zdroji - Nové oblečení spotřebovává obrovské množství vody. Lidé ve výrobních zemích nemají tuto vodu k pití. 1 tričko vyžaduje 2700 litrů čisté vody. Zde: https://magazin.aktualne.cz/na-vyrobu-bavlneneho-trika-je-potreba-az-2720-litru-vody-tak/r~62167e9c972711e89271ac1f6b220ee8/ najdete skvělý blogový příspěvek na téma „Módní průmysl a spotřeba vody“.
Toxiny - ať už jde o syntetická nebo přírodní vlákna, na tom nezáleží, naše nové oblečení je jimi plné. Výrobce bohužel není povinen označovat, jaké chemické látky byly použity k výrobě oděvů. Zde: https://www.celostnimedicina.cz/toxiny-v-nove-koupenem-obleceni.htm zjistíte, které látky v novém oblečení najdete a co je způsobuje.
Odpad - Každý rok se na celém světě vyprodukuje více než 100 miliard kusů oblečení. Jen v Evropě se každý rok vyhodí 5,8 milionu tun oděvů.
Pesticidy - jsou při pěstování bavlny běžné a utrácejí se na ně 2 miliardy dolarů. Sečteno a podtrženo, kontaminované oblečení, země, voda, příroda, nemocná zvířata a lidé, více o tomto tématu naleznete zde: https://www.nazemi.cz/cs/niceni-zivotniho-prostredi
Vykořisťování pracovníků a pracovní podmínky jsou nehorázné - co nejlevněji jak je možné. Z džínů, které stojí 1 200 Kč, jde do továrny na džíny jen 200 Kč. Mzdové náklady tvoří pouze 1% ceny.

Výhody nákupu použitého oblečení!

Levná móda - všichni jsme nakupovali a šokovaně jsme si uvědomili, jak drahý je nový outfit, letní šaty nebo elegantní top. V online obchodě Móda pro život se zbavíte hrůzy navždy. Protože u nás nejen ušetříte peněženku, ale za stejné peníze získáte mnohem více oblečení než dříve.
Trendy styl - konečně můžete nosit svůj individuální styl s oblečením z druhé ruky. Vintage fanoušci u nás jistě najdou jeden nebo více kusů oblečení. Každé oblečení z druhé ruky je unikát s 90% jistotou.
Vyplavené toxiny - záleží vám na zdraví? Perfektní - mnoho chemických přísad již bylo vymyté každým praním.
A když děláme dobro, děláme to správně! Ochrana životního prostředí a udržitelnost jsou také dány z druhé ruky. Nejsou potřeba žádné plantáže, žádné výrobní procesy znečišťující CO2 a žádná logistika znečišťující životní prostředí.
Předcházení vzniku odpadu - oblečení je velmi obtížné recyklovat, proto je o to důležitější recyklovat!

shopping_basket
  • Registrace

Zaregistrovat nový účet